Додати в закладки
Вхід  |  Реєстрація
Пошук по сайту: Розширений пошук по сайту
Туристам
Оголошення
Про Чернівці
Довідка
Транспорт
Архів новин» Миколаївська дерев'яна церква
рубрика: туристам » Пам'ятки культури | переглядів: 740
Миколаївська дерев'яна церкваДерев'яний храм Св. Миколи - найстарша будівля в місті (відновлена після пожежі 1992 р.). Виконане в характерному для Буковини зрубному (хатньому) стилі.

Цей старовинний храм молдавсько-турецького періоду з’явився в 1607 р. на міській околиці біля «дороги на Гореч» (інформація з книги Василя Селезінки «Місто моєї любові»). По архітектурній композиції – це однорівневе спорудження без купола, стіни якого складені з дубових брусів у зруб, а дах покритий дранкою та увінчано трьома кутими хрестами. Спочатку біля церкви стояла дерев'яна дзвіниця на три дзвони, а в 1868 р. на її місці спорудили мурованну дзвіницю, яка збереглася до наших днів.

Міські легенди називають церкву «козацькою». Нібито тут у різні часи молилися великі гетьмани Петро Сагайдачний в 1621 році під час Хотинської війни і Іван Мазепа після Полтавської битви 1709 року, в ній відспівували старшого сина Богдана Хмельницького.

Існують кілька версій щодо створення та будівництва храму. Одна з них твердить, що храм було перенесено з первісного місця, але цій версії суперечать факти іншої. Коли реставратори Укрзахідпроектреставрації в 1990 році досліджували об’єкт, було доведено, що святиня після зведення багато разів ремонтувалась та змінювалась. Спеціалісти вивчили кожний сантиметр церкви, так і н езнайшовши обов’язкові позначки, які ставили на храмах при їх перенесенні. Тому храм завжди стояв на своєму місці.

До реєстру національного культурного надбання церква потрапила лише 24 липня 1964 року.

21 листопада 1992 року церква згоріла відсотків на 70, хоча пожежники приїхали вчасно. Пережив нещастя лише намет, а от стіни сильно погоріли, а дах і зовсім перетворився в попіл.

Відновили святиню з попелу майстри з Буковинських Карпат, реставрували використовуючи технологію того століття. Освятили церкву 4 грудня 1996 року, відтоді вона знову відкрита для богослужінь.Миколаївська дерев'яна церква

Рестарацію не пережили роботи виконані наприкінці ХІХ століття, в той час стіни церкви були розписані геометричними орнаментами.

Всередині храму можна побачити стіни в народних килимах, масу пластикових квітів, лавиці по периметру, а загалом там строкато і тісно.

Коментарі (0)   Додати коментар Відправити другу   Версія для друку  


Інше по темі:


 • Церква на Горечі
 • Свято-Миколаївська церква
 • Семінарська церква Трьох Святителів
 • Церква Св. Параскєви
 • Успенська греко-католицька церква

 • » Додавання коментаря
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:

  Код:
  Включіть це зображення для відображення коду безпеки
  оновити, якщо не видно коду
  Введіть код:

   


  Курсы НБУ на сегодня


  Опитування
  Затримання чиновників і політиків це:

  Репресії
  Боротьба з корупцією
  Помста
  Дурість
  Залякування інших


  Вхід на сайт

  Головна сторінка  | Зворотній зв'язок
  © 2010 - 2011 Молодий Буковинець