Додати в закладки
Вхід  |  Реєстрація
Пошук по сайту: Розширений пошук по сайту
Туристам
Оголошення
Про Чернівці
Довідка
Транспорт
Архів новин» Театральна площа
рубрика: туристам » Пам'ятки культури | переглядів: 881
Театральна площаНаприкінці ХVIII в. там, де тепер Театральна площа, була окраїна міста, за якою починався густий ліс. У середині XIX в. тут торгували зерном, а пізніше – рибою, отже вона стала називатися Рибною – Фишпляцом. Активна забудова площі почалася в першім десятилітті ХХ в.
Так одним з найдивніших і красивіших місць Чернівців є ансамбль Театральної площі, з гранітними спусками до сквера посередині. Прикрасою та ключовим спорудженням у забудові площі є музично-драматичний театр ім. О. Кобилянської, побудований в 1903-1905 рр. по проекту архітекторів Ф.Фельнера і Г.Гельмера як міський театр. По архітектурі та інтер'єру він не уступав віденським театрам. Про це втілення художніх амбіцій чернівчан красиво висловився австрійський публіцист Г. Гайнцен: “Чернівецький театр - це мрія з оксамиту і золота, спроектована віденськими архітекторами Гельмером і Фельнером... Чернівецький театр – це спадщина культурним чернівчанам...”. Тут виступали більші майстри оперної та драматичної сцени Європи: великий Енріке Карузо, Федір Шаляпін, Саломея Крушельницька, Марія Біешу, актор австрійської драми Моіссі та інші.

Архітектурний вид театру гармонійно сполучає необарокко і модерн. Обтічні форми фасаду підкреслюють скульптурний фриз на теми античної міфології, алегоричні статуї, розміщені над вікнами. Фойє і зал для глядачів пишно прикрашені різьбленням і необарокковими скульптурами. Перед театром раніше стояв мармуровий пам'ятник Ф.Шиллеру (1907р.), у цей час на його місці - пам'ятник письменниці О. Кобилянській, життя і творчість якої тісно пов'язані з Чернівцями.

Новий художній стиль сецесії (“Art Nouveau”), який панував на початку ХХ ст. у Чернівцях, відбився на архітектурі і інших будинків на Театральній площі, серед яких побудований в 1908 році Єврейський народний будинок (у цей час Міський палац культури). Ініціаторами його будівлі були Генріх і Жозефіна Вагнер, проект був виконаний у Львові. Фасад прикрашають кам'яні статуї Атлантів, багата ліпнина прикрашає також зали в інтер'єрі.

У стилі пізньої сецесії побудована в 1908-1910рр. Торгово-промислова палата Буковини по проекту архітектора Ф. Готтесмана. Великий 4-поверховий будинок прикрашають на фасаді майолікові вставки з зображенням атрибутики різних ремесел, на аттику бачимо скульптури Меркурія і Геї (давньоримських богів - заступників комерції та подорожей) з рогами достатку в руках. У цей час тут розташований Буковинський медичний університет.

За цим будинком, у прямокутнику чотирьох вулиць (Грушевського, Котляревського, Міцкевича і Ватутіна), перебуває монументальна будівля Обласної державної адміністрації, побудована в 1905-1906 роках як Палац юстиції. Автор проекту львівський архітектор Франц Сковрон у загальному образі будівлі стилізував ренесансний флорентійський палац XV ст., але переосмислений у дусі модерн. Риси сецесії виявилися в посиленій декоративності, обробці і фактурі облицювання (з'єднанні червоної й зеленої цегли), у флоральных майолікових прикрасах верхньої частини. Аттика прикрашає алегоричні статуї, а вхід опікують скульптури двох левів.

Коментарі (0)   Додати коментар Відправити другу   Версія для друку  


Інше по темі:


 • Музично-драматичний театр
 • Художній музей
 • Центральна площа
 • Вулиця Кобилянська
 • Історія Чернівців

 • » Додавання коментаря
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:

  Код:
  Включіть це зображення для відображення коду безпеки
  оновити, якщо не видно коду
  Введіть код:

   


  Курсы НБУ на сегодня


  Опитування
  Затримання чиновників і політиків це:

  Репресії
  Боротьба з корупцією
  Помста
  Дурість
  Залякування інших


  Вхід на сайт

  Головна сторінка  | Зворотній зв'язок
  © 2010 - 2011 Молодий Буковинець