Додати в закладки
Вхід  |  Реєстрація
Пошук по сайту: Розширений пошук по сайту
Туристам
Оголошення
Про Чернівці
Довідка
Транспорт
Архів новин» Церква на Горечі
рубрика: туристам » Пам'ятки культури | переглядів: 600
Церква на Горечі Мурована церква Різдва Пресвятої Богородиці знаходиться на вулиці Московської олімпіади. Щоб пройти до церкви необхідно пройтися по дорозі через «лісок на Горечі», який був улюбленим місцем відпочинку та для пікніків людей у австрійську добу. Мурований храм є найстарішим зі збережених у Чернівцях, також являється однією з найцінніших пам’яток культового зодчества Буковини.

Саме ж Горече вперше згадується ще у XVIII столітті, коли у 1718 році начальник прикордонної варти і митної служби М. Замфір став власником цього лугу. Слово «горече» означає «згар», тобто згоріле місце. В румунський та австрійський періоди воно мало назву «Міська Гореча». Остання ж назву дали більш сучасну – Гарячий Урбан.Церква на Горечі

Звели церкву на місці старої дерев’яної церкви в 1767 році. Будувався храм під духовним керівництвом ігумена Артемона Кініцького. Про архітектора будівлі, на жаль, так нічого й не відомо, але видно він був майстром своєї справи. Існує легенда, що російська імператриця Катерина ІІ виділяла гроші на будівництво церкви.

Архітектура храму має типово бароковий стиль, популярний на той час, проте з елементами молдавської та румунської шкіл XVII - XVIII століть. Дивлячись на нього, згадуються муровані храми Наддніпрянщини. Стіни завтовшки в 1,4 метри, а вікна вузькі - амбразури.

Вражає також і інтер’єр храму. За рахунок товстих стін та три аркової перегородки, церква, яка ззовні здається великою – всередині здається доволі мініатюрною. У храмі дуже цінні фрески – живопис XVIII століття: “Чудо Святого Георгія о змії” та «Страшний суд». Дерев’яна двоярусна дзвіниця так і зберелася до наших часів, для якої в ігумен Кініцькій замовив мідні дзвони, відлиті з турецьких гармат.

У 1783 році «Духовний регламент» ліквідував монастир разом з іншими монастирями Буковини. З того часу церква Різдва була парафіяльною, а відновили її аж в 1995 році.Церква на Горечі

Відомо, що святиню відвідував російський імператор Олександр І у жовтні 1823 року. З ним стався неприємний випадок, під час якого на імператора накинулися собаки паламаря, від яких він оборонявся вирваним з огорожі дрючком, який довго стояв в храмі, як реліквія ще на початку ХХ століття.

Коментарі (0)   Додати коментар Відправити другу   Версія для друку  


Інше по темі:


 • Миколаївська дерев'яна церква
 • Церква Св. Параскєви
 • Свято-Миколаївська церква
 • Семінарська церква Трьох Святителів
 • Успенська греко-католицька церква

 • » Додавання коментаря
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:

  Код:
  Включіть це зображення для відображення коду безпеки
  оновити, якщо не видно коду
  Введіть код:

   


  Курсы НБУ на сегодня


  Опитування
  Затримання чиновників і політиків це:

  Репресії
  Боротьба з корупцією
  Помста
  Дурість
  Залякування інших


  Вхід на сайт

  Головна сторінка  | Зворотній зв'язок
  © 2010 - 2011 Молодий Буковинець