Додати в закладки
Вхід  |  Реєстрація
Пошук по сайту: Розширений пошук по сайту
Туристам
Оголошення
Про Чернівці
Довідка
Транспорт
Архів новин» Музей народної архітектури та побуту (Скансен)
рубрика: туристам » Пам'ятки культури | переглядів: 796
Музей народної архітектури та побуту (Скансен)Обласний державний музей народної побуту та архітектури перебуває на окраїні міста Чернівців на Вулиці Московської олімпіади. Так званих скансенів всього на Україні нараховують шість. Словом скансен називали оази давнього побуту, ще коли хати крилися очеретом. Перший етнографічний музей на відкритому повітрі в Європі відкрив в Стокгольмі 1891 року етнограф Артур Хацеліус, так назва скансен пішла по всьому світу, перетворившись з власної в загальну.

Популярність ідеї створення таких музеїв доторкнулася і до Чернівців. На засіданні Наукового товариства в Зальзбурзі сенатор Володимир Залозецький, який був на той час ще й директором народовідання та популярний в Чернівцях меценат в 1906 році вирішив увіковічнити дерев’яні пам’ятки Буковинського краю.

Реалізація скансену відбулася аж через декілька десятиліть та одну світову війну. З мертвої точки справа зрушила в 1934 році, коли на гору Цецин було привезено селянську садибу з Карпат. Поставили на схилах замкової гори біля міні-музею різьблену браму, за якою можна було милуватися дбайливо відтвореною хатою та господарськими спорудами. Тільки вона пережила другу світову війну, і зараз її можна побачити недалеко від входу народного музею.

Музей був засновано в липні 1977 року. Він являє собою архітектурно-ландшафтний комплекс, який складається з пам'ятників народної архітектури і побуту кінця ХVІІІ – першої половини ХХ ст. Під відкритим небом відтворено стародавнє буковинське село, яке нараховує близько 35 споруджень, перевезених з різних куточків області та реконструйованих у первісному виді з відповідним природним оточенням: селянські садиби різних соціальних верств населення, млини-вітряки, кузня, корчма, сільська управа, церква з дзвіницею та ін. Всередині приміщень відтворені історичні інтер'єри та експонуються предмети традиційної народної культури і побуту: знаряддя праці, колекції чоловічого та жіночого одягу, вишивки, килими, народні прикраси, вироби декоративно-прикладного мистецтва, предмети культу, книги, документи, фотографії.Музей народної архітектури та побуту (Скансен)

З 60-х до 70-х років ХІХ століття неподалік від музею розташовувалася міська шибениця, де збиралося чимало народу.

Зараз територія музею складає 8,65 га, приходячи сюди можна уявити якими були Чернівці наприкінці XVIII століття, коли місто відійшло до імперії Габзбургів. В наш час кожного року в скансені проводяться фестивалі: релігійний "Обнова-фест" та фольклорний обласний "Від Різдва до Йордану".

З усіх споруд одразу в очі кидаються силуети трьох двоярусних вітряків, яких привезли з села Шишківців Новоселицького району та Рукшин, що на Хотинщині.Музей народної архітектури та побуту (Скансен)

По музейній «вулиці» тягнуться за майновою ієрархією три селянські садиби: від хати заможного до хати бідняка.

Збудували для музею в селі Драчинці на Кіцмащині з смереки і церкву св. Миколая.

Найстаріша та найбагатша оселя в музеї з села Рідківці Новоселицького району, побудована в 1835 році. Нагорі розташовуються димники, щоб не замерзнути взимку. А на подвір’ї є і кошиця, і стодола, навіть квіти на клумбах.

Сільську управу, яку називають примарією спорудили в с. Ревне, що на Кіцманщині в 30-х рр. ІХ ст..), це і є останньою будівлею перед церквою.

Коментарі (0)   Додати коментар Відправити другу   Версія для друку  


Інше по темі:


 • Музей Юрія Федьковича
 • Миколаївська дерев'яна церква
 • Історія Чернівців
 • Церква на Горечі
 • Аптека-музей

 • » Додавання коментаря
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:

  Код:
  Включіть це зображення для відображення коду безпеки
  оновити, якщо не видно коду
  Введіть код:

   


  Курсы НБУ на сегодня


  Опитування
  Затримання чиновників і політиків це:

  Репресії
  Боротьба з корупцією
  Помста
  Дурість
  Залякування інших


  Вхід на сайт

  Головна сторінка  | Зворотній зв'язок
  © 2010 - 2011 Молодий Буковинець