Додати в закладки
Вхід  |  Реєстрація
Пошук по сайту: Розширений пошук по сайту
Туристам
Оголошення
Про Чернівці
Довідка
Транспорт
Архів новин» Музей Юрія Федьковича
рубрика: туристам » Пам'ятки культури | переглядів: 1241
Музей Юрія ФедьковичаЛітературно-меморіальний музей Юрія Федьковича – музей, присвячений життю і творчості класика української літератури Юрія Федьковича, який знаходиться на розі Соборної площі і вул. Франка. Засновано музей у 19 квітня 1945 р. Спочатку музей розміщувався в одному з залів Резиденції Буковинських митрополитів, а потім в 1962 р. переїхав на вул. Кобилянську в приміщення Чернівецького краєзнавчого музею. Визначились з місцем розташування 24 серпня 2004 р., тепер він в останній прижиттєвій квартирі письменника – на Соборній площі в будинку № 10. В цьому будинку виходила газета «Буковина», редактором якої був сам Федькович, також цей будинок був осідком українського товариства «Руська бесіда».

Юрій Федькович не тільки талановитий письменник, а й великий громадський діяч. Він завжди захищав бідний гуцульський народ, який був в дуже скрутному становищі. Про це свідчать протоколи та листи письменника до австрійських властей і сейму в справі сервітутового процесу Довгопільської округи 1863-1869 рр. та інші документи.

Експозиція музею складається з літературної та меморіальної частин.

В літературній експозиції відтворили життєвий шлях письменника, громадську та педагогічну діяльність та його творчість. Велику цінність в музеї має оригінальна художня спадщина Ю. Федьковича, зокрема його перша збірка “Поезії Іосифа Федьковича” (1962 р.). Представлена полемічна брошура А. Кобилянського “Слово до слова, до редактора “Слова”, де вперше надруковано поезію Ю. Федьковича під назвою «Жовнірські думи». В музеї також експонуються збірки поезій Ю. Федьковича, видані в Коломиї у 1867—1868 рр.Музей Юрія Федьковича

Літературна експозиція експонує рукописи та видання творів «буковинського соловейка». Сюди варто зайти заради чудової колекції старих листівок, а ще різних рукописів.

В меморіальній експозиції музею представлено кімнату письменника, приміщення де відбувалися збори товариства «Руська бесіда» та редакцію газети "Буковина». В цій частині зберігаються особисті речі письменника – його твори, музичні інструменти, фотографії висвітлюючи його просвітницьку та видавничу діяльність та інші унікальні речі, що засвідчують любов письменника до буковинців та рідного краю.. Представлено також засноване в 1875 році студентське товариство «Союз».Музей Юрія Федьковича

На будинку музею встановлена меморіальна дошка Юрія Федьковича.

У м. Путила знаходиться філія літературно-меморіального музею, у місці де народився Ю. Федькович.

Коментарі (0)   Додати коментар Відправити другу   Версія для друку  


Інше по темі:


 • Музей Івасюка
 • Музей народної архітектури та побуту (Скансен)
 • Художній музей
 • Чернівецький національний університет
 • Монумент цісарю

 • » Додавання коментаря
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:

  Код:
  Включіть це зображення для відображення коду безпеки
  оновити, якщо не видно коду
  Введіть код:

   


  Курсы НБУ на сегодня


  Опитування
  Затримання чиновників і політиків це:

  Репресії
  Боротьба з корупцією
  Помста
  Дурість
  Залякування інших


  Вхід на сайт

  Головна сторінка  | Зворотній зв'язок
  © 2010 - 2011 Молодий Буковинець