Додати в закладки
Вхід  |  Реєстрація
Пошук по сайту: Розширений пошук по сайту
Туристам
Оголошення
Про Чернівці
Довідка
Транспорт
Архів новин» Ботанічний сад університету
рубрика: туристам » Пам'ятки культури | переглядів: 1110
Ботанічний сад університетуБотанічний сад є одним з найстаріших в Україні та бере свій початок ще з часів, коли Буковина входила до складу Австро-Угорщини. Заснований він магістром в 1877 році, створювався під керівництвом львівського садівника Карла Бауера. Саджанці завозились з Австрії із Мускауерського розсадника і розміщувались за родовими комплексами

Впродовж 11 років створювалися унікальні колекції дерев та рослин, яких тут налічується 1300. В розпорядження Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Ботанічний сад перейшов у 1940 році. Сьогодні Ботанічний сад - заповідний об'єкт загальнодержавного значення, на території якого безліч видів рідкісних дерев та рослин. Площа Чернівецького ботанічного саду (найменша в Україні) складає 3,5 га і має 4 відділення: трав'янистих рослин, дендрології, субтропічних та тропічних рослин - і паркознавства.

Першим директором закладу був професор ботаніки Едуард Тангль. Ще з часів Тангля збереглися екзоти: майже кожне десяте дерево тут ще пам'ятає Чернівці ХІХ ст.

У 1918 р. Сад був підпорядкований румунському інституту ботаніки. Відтоді велися роботи зі створення гербарію та систематизації флори Буковини. Після Другої світової війни велика частина насаджень була знищеною. В 1956 р. площа ботсаду в 4,8 га складалася з аборигенних видів в зв’язку з приєднанням дендрарію колишньої резиденції буковинських митрополитів. З 1969 р. Сад рахується як наукова установа, а з 1992 р. – отримує статус заповідного об'єкту загальнодержавного значення.Ботанічний сад університету

Нині основою Саду є дендрарій, колекція якого налічує 385 декоративних форм і 768 видів, різних різновидностей і сортів. З листяних порід представлені 755 таксони та 437 хвойних. В саду можна побачити такі рідкісні для наших широт дерева, як секвоядендрон велетенський, дуб великоплідний, киприс болотний, тюльпанове дерево, ялицю Нордмана, сосну Веймутова, барбариси, магнолії тощо. Одних лише кактусів тут налічується 145 видів, ірисів - 80 сортів, нарцисів - 70, а хризантем - 60.

Щорічно можна спостерігати як тут квітнуть хамеропс деревовидний та фінік канарський, плодоносить сторічна лівістона китайська.

З колекція трав'янистих рослин тут представлені 1220 видів таксонів, з яких 380 - представники місцевої флори. Серед декоративних багаторічників можна побачити родину лінійних: 180 сортів та 120 видів з 30 родів. Колекція нарцисів налічує 70 сортів, ірисів - 80 сортів, жоржин – 65, піонів – 25, тюльпанів – 85, хризантем - 60.
Зараз Чернівецький Ботанічний сад обмінюється насіннями з 86 країнами СНД і далекого зарубіжжя, тримаючи з ними постійний зв’язок. Крім інтродукції, важливим фактом стало раціональне використання рослинних ресурсів Буковини та вивчення раритетного фітогенофонду.

На 125-річчя Саду у вересні 2002 р. була проведена міжнародна наукова конференция. У жовтні 2002 р. дендрарію Ботанічного саду присвоєно статус наукового об'єкту, що становить Національне надбання України.
Ботанічний сад університету

Коментарі (0)   Додати коментар Відправити другу   Версія для друку  


Інше по темі:


 • Чернівецький національний університет
 • Миколаївська дерев'яна церква
 • Семінарська церква Трьох Святителів
 • Художній музей
 • Монумент цісарю

 • » Додавання коментаря
  Ваше Ім’я:
  Ваш E-Mail:

  Код:
  Включіть це зображення для відображення коду безпеки
  оновити, якщо не видно коду
  Введіть код:

   


  Курсы НБУ на сегодня


  Опитування
  Затримання чиновників і політиків це:

  Репресії
  Боротьба з корупцією
  Помста
  Дурість
  Залякування інших


  Вхід на сайт

  Головна сторінка  | Зворотній зв'язок
  © 2010 - 2011 Молодий Буковинець